tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 października 2022   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

Dzieła lokalnego artysty w Miejskim Domu Kultury

W Galerii Jerzego Buszy i w holu na pierwszym piętrze w Miejskim Domu Kultury w Kole zainstalowana została nowa ekspozycja prezentująca bogatą twórczość Jana Maxa Brody-Brodeckiego. 

Jest to kolejna autorska wystawa dzieł, które wyszły spod ręki  artysty mieszkającego i tworzącego  w Kole.  Ołówek, kredka, piórko, stalówka, akwarela, grafika i olej – to tylko niektóre z prezentowanych technik.  W zbiorze prac zgromadzonych na wystawie, uwagę przykuwają autoportrety, a także malarstwo i rysunek abstrakcyjne.

Na wernisażu, obok znajomych, sąsiadów i przyjaciół, znaleźli się kolscy artyści oraz ludzie znający, ceniący i wspierający twórczość Jana Brodeckiego. Zwiedzający pytali o jego inspiracje, a także o obrazy, które nie znalazły się na pokazie. Świadczy to o tym, że dorobek twórcy jest im doskonale znany.  

Jan Max Broda Brodecki i organizatorzy zapraszają do zwiedzania tej ciekawej wakacyjnej ekspozycji, która obok walorów artystycznych wpisuje się w realizowaną przez Miejski Dom Kultury w Kole strategię promocji lokalnej twórczości.

MDK Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe