tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Piątek, 3 grudnia 2021   Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Książki są pokarmem dla umysłu i duszy człowieka

Aby zaszczepić u dzieci i młodzieży potrzebę i radość czytania, trzeba zrobić wszystko, aby młode pokolenie polubiło książki i znajdowało w nich sens. Dlatego popieramy i przystępujemy do akcji: "Cała Polska czyta dzieciom" i "Narodowe czytanie".

W dniu 29 października 2019r. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia głośnego czytania dla klasy IVA baśni Hansa Christiana Andersena "Dziewczynka z zapałkami", a dla uczniów klasy VB noweli Bolesława Prusa "Katarynka".

Słuchanie wybranych utworów poprzedziła dyskusja o roli książki w życiu człowieka i potrzebie obcowania z literaturą, Pan dyrektor szkoły Waldemar Pietrzak, zastępca dyrektora pani Bogumiła Bartłomiejczak, pani bibliotekarz Beata Oborska i polonistka pani Alina Dolata-Kakoulidis przeczytali wybrane utwory.

Uczniowie z niezwykłym zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi dyrektora szkoły i jego zastępcy o ich najwcześniejszych i późniejszych doświadczeniach czytelniczych, a także o tym, jak ich ukształtowały różne książki, nie tylko te z kanonu lektur, ale także samodzielnie wybrane. Pedagodzy podkreślali, że należy czytać przez całe życie.

Źródło: SP nr 2 w Kole

  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe