tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 października 2022   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

Marek – dzielny 11-latek z Klonowa w Świętokrzyskiem

Marek - dzielny 11-latek z Klonowa w Świętokrzyskiem odwiedził dzisiaj niespodziewanie Burmistrza Miasta Koła - Krzysztofa Witkowskiego, by opowiedzieć naszemu włodarzowi o swojej wielkiej pasji, którą realizuje od lat, a którą jest założenie I w Polsce Wiejskiego Ogrodu Botanicznego. Marek jest najmłodszym ogrodnikiem w Polsce!

O etapach podróży Marka możecie przeczytać na jego FB:

https://www.facebook.com/marek.lesiewicz.90?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&ei
d=ARAx0_MDhBWAaxq8O7dmNG1jXKecfInmgXJpsRxC1cyPKBFQNtcV7ecJ58GD1Uk-sOFLMjgZlS
_skPJC

 
Marek jest od 7 dni w podróży, którą zaplanował do 22 sierpnia. Odwiedził już miasta w 4 województwach, będzie we wszystkich. Przyjeżdża do miast niezapowiedziany, spontanicznie, noclegu szuka "na gorąco". Wszędzie jest ciepło przyjmowany. Prosi jedynie o wpis do księgi pamiątkowej. Kolski burmistrz także dokonał wpisu, przekazując małemu podróżnikowi lokalne publikacje.

Zaczynał od małej, okrągłej rabatki, a dziś jego ogród składa się z dużych 5 części. Żaden z członków rodziny nigdy wcześniej nie zajmował się ogrodnictwem. Marek realizuje swą wielką pasję m.in. dzięki ogromnemu wsparciu ze strony mamy Jowity. Może być wspaniałym przykładem dla młodych ludzi, by szukali swoich pasji i talentów.

Cel jaki przyświeca Markowi, to stworzenie otwartego miejsca relaksu, dla wszystkich, którzy wśród piękna przyrody potrzebują zapomnieć o troskach.
 
Zajrzyjcie też tutaj:
https://zrzutka.pl/tccwz5?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign
=sharing_button&fbclid=IwAR1vwj8b2ZRWjefFz_u7_NOKK6ZnsZ1PEs8_6HUWP7XCA62hBTJ
F2YgsEAU

 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe