tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Poniedziałek, 3 października 2022   Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora

Zostań testerem robota mobilnego

Miejski Dom Kultury w Kole zaprasza Młodych Pasjonatów robotów w wieku 10-15 lat, 10.08.2020 r, o godz. 11:45 - 12:45 na warsztaty z testowania robota mobilnego. Cena 15 zł za osobę. Ilość miejsc ograniczona.

„Uważaj, bo zepsujesz!” – oto zdanie, którego nie usłyszysz podczas tych zajęć. Wcielisz się w testera, a jego zadaniem jest sprawdzanie, czy dany produkt działa prawidłowo i intuicyjnie. Dostaniesz do rąk Photona – małego robota edukacyjnego i aplikację, dzięki której można nim sterować. Reszta zależy od ciebie. Możesz puścić wodze fantazji i dowolnie zaprogramować robota. Jeśli zauważysz jakieś problemy i usterki, zapisz to.

Zbieranie danych to bardzo ważny element pracy testera. 
 
Zajęcia w Miejskim Domu Kultury poprowadzi Dagmara Kiraga.

Dagmara Kiraga  –  ukończyła Automatykę i Robotykę na Politechnice Warszawskiej, a teraz jest koordynatorką Laboratorium robotycznego w Centrum Nauki Kopernik. Od najmłodszych lat ceni samodzielność i pasjonuje się majsterkowaniem ( jako dziecko potrafiła wymienić łańcuch w rowerze czy zbudować karmnik dla ptaków). W Liceum Ogólnokształcącym w Kole napisała swój pierwszy program komputerowy, a na studiach programowała już roboty przemysłowe. Interesuję się design thinking, pracą zespołową i kreatywnością – wiedzę tę wykorzystuje obmyślając interdyscyplinarne scenariusze zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach hobby interesuje się drukiem 3D, ostatnio wydrukowała stojak do telefonu w kształcie kota. Swoją pracą chciałaby zachęcić do odwagi w podążaniu za swoimi pasjami i odkryć przed Wami świat mechaniki, elektroniki czy programowania.  
 
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe