tel. (63) 272-23-11  
Zycie_top1
Miasto Koło
Środa, 6 grudnia 2023   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Sport

Koło zajmuje ważne miejsce na sportowej mapie regionu i kraju. Organizatorami życia sportowego w mieście są m.in.: Miejski Klub Sportowy „Olimpia”, Uczniowskie Kluby Sportowe oraz liczni sympatycy sportu. Od października 2007 roku w Kole rozpoczął działalność Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, W tym obiekcie odbywają się wszystkie znaczące imprezy sportowe. Na hali rozgrywane są mecze Kolskiej Amatorskiej Ligii Piłki Siatkowej, Amatorskiej Ligii w Halowej Piłce Nożnej, Amatorskiej Ligii Koszykówki czy Małej Kolskiej Ligii oraz innych dyscyplin sportowych. Natomiast od 7 lipca 2014 r. prężnie działa również Pływalnia Miejska gdzie organizowane są liczne zajęcia sportowo-rekreacyjne, realizowany jest również ministerialny program powszechnej nauki pływania "Umiem pływać". To również w tym obiekcie na zajęcia z wychowania fizycznego uczęszczają uczniowie kolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W Kole organizowane są imprezy o charakterze międzynarodowym i ogólnopolskim, jak Międzynarodowy Bieg Warciański im. Zdzisława Krzyszkowiaka, połączony z Mistrzostwami Dziennikarzy i Weteranów, Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów z udziałem młodzieży z Węgier i Ukrainy. Dużym zainteresowaniem zwolenników motoryzacji cieszy się Ogólnopolski Rajd Samochodowy po Ziemi Kolskiej organizowany przez Klub Turystyki Motorowej „SKRÓT" przy PTTK. Ważną rolę w rozwoju fizycznym dzieci i młodzieży pełnią Uczniowskie Kluby Sportowe: „Maratończyk”, „Tęcza”, „Jedynka”, „Dwójka”, MLUKS „Triathlon”, działające przy szkołach podstawowych i gimnazjach. Koło może pochwalić się sukcesami UKS „Maratończyk” odnoszonymi w korfballu oraz MLUKS „Triathlon” w duathlonie.

Mieszkańcy miasta mają stworzone dobre warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku. Mają do dyspozycji, oprócz stadionu miejskiego, liczne boiska, sale gimnastyczne i korty tenisowe oraz 34 ha terenów zielonych do rekreacji.
Kalendarz imprez
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe