tel. (63) 272-23-11  
Zycie_top1
Miasto Koło
Środa, 6 grudnia 2023   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny

Miejski Dom Kultury

Miejski Dom Kultury
ul. Juliusza Słowackiego 5
62-600 Koło
tel: 63 27 22 847
strona internetowa:  www: http://www.mdk.kolo.pl
Sala widowiskowa -  254 miejsca
Dyrektor: Radomir Piorun

Miejski Dom Kultury w Kole jest samorządową instytucją kultury działającą w oparciu o Statut. Tekst dokumentu znajduje się na stronie internetowej: www.mdk-kolo.pl  
 
Działalność MDK określa Statut, a ponadto wynika ona z ogólnej polityki kulturalnej państwa, istniejących tradycji, trendów współczesnej cywilizacji i przeobrażeń kulturowych, a także – potrzeb środowiska lokalnego.
 
MDK w Kole służy dzieciom, młodzieży i dorosłym. W działaniach wychowawczych uwzględnia integralność, zapewnia możliwość wszechstronnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień artystycznych, a także kształtuje pozytywny model spędzania czasu wolnego.
 
Podstawowe formy działalności MDK to przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej (działalność pracowni, sekcji i klubów), promocja lokalnej twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacja wartościowej sztuki z kraju i zagranicy.
 
Do głównych zadań statutowych MDK należy m.in. rozpoznawanie i rozbudzanie zainteresowań, przygotowanie do odbioru wartości niematerialnych oraz kształtowanie wzorów aktywnego uczestnictwa w kulturze.
 
Zadania te realizujemy proponując udział w różnego rodzaju imprezach – kameralnych i plenerowych, wystawach, koncertach, spektaklach, spotkaniach, a także stwarzając możliwość rozwoju indywidualnej aktywności - poprzez różnorodne formy zajęć.

Pracownie, sekcje i kluby:
Akrobatyka
Eksperymenty plastyczne i Sztukmaniak – zajęcia w Pracowni Plastycznej
Klub Gier Fantastycznych
Klub Seniora
Kolski Teatr Otwarty im. Czesława Freudenreicha
 • Teatr dramy i pantomimy
 • Teatr muzyczny
 • Teatr na Kole (teatr lalki)
Kursy fotograficzne
L – Konstruktor
Modelarstwo
MUZA – zespół taneczny
 • Baby Dance
 • Kids 1 Dance
 • Kids 2 Dance
 • Junior Dance
Nauka gry na gitarze klasycznej
Prima Volta – zajęcia wokalne
Rytmika na wesoło
Zajęcia w Pracowni Ceramicznej
Zajęcia w Pracowni Orange


Szczegóły oraz zdjęcia znajdują się na stronie internetowej: www.mdk-kolo.pl

MDK stale poszerza swoją ofertę programową starając się tworzyć dla wszystkich zainteresowanych dogodną przestrzeń do rozwijania twórczych możliwości, pasji i talentów. Pozostajemy również otwarci na propozycje współpracy ze strony osób zainteresowanych szeroką dziedziną kultury.


Kalendarz imprez
 • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
 • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
 • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
 • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe