tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 września 2023   Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Coroczna tradycja zachowana - najlepsi uczniowie nagrodzeni przez burmistrza!

Uczniowie z kolskich szkół podstawowych, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz wykazali wzorową postawę i aktywność społeczną, otrzymali nagrody Burmistrza Miasta Koła. Honorowanie uczniów to już kolska tradycja.

Zanim zadzwoni ostatni dzwonek, każdego roku, u progu wakacji, wybitni uczniowie zostają nagrodzeni przez włodarza za rok wytężonej pracy. Tegoroczna uroczystość zwyczajowo miała miejsce w ratuszu, nagrody odebrało aż 45 uczniów ze szkół podstawowych. Troje z nich (w ubiegłym roku jeden) osiągnęło średnią 6,0. W tym roku jednak, ze względu na szczególną sytuację, grono najzdolniejszych i najpilniejszych uczniów odbierało nagrody w nielicznych grupach, bez udziału dumnych rodziców i gości.
Burmistrz podziękował uczniom za podjęty wysiłek, złożył zasłużone gratulacje i życzył udanego oraz bezpiecznego wypoczynku. Poinformował obecnych o swojej decyzji – za osiągnięte wyniki (po dopełnieniu wymaganych procedur), prawdopodobnie we wrześniu, wyróżnieni otrzymają jeszcze nagrody finansowe.

- Podziękowania należą się i wam, i waszym nauczycielom oraz rodzicom, wszyscy są z was dumni, a ja szczególnie - powiedział burmistrz dr Krzysztof Witkowski. – Utrzymajcie ten poziom w kolejnych latach. Spotkajmy się tu znów za rok. Pamiętajcie, że wiedzy i wykształcenia nikt w wam w życiu nie zabierze, są najważniejsze. A wy jesteście przyszłością narodu i, mam nadzieję, tego miasta.
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe