tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 września 2023   Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Poznaj EarthKAM – posmakuj sztuki fotografii satelitarnej w projekcie ARISS

EarthKAM to projekt edukacyjny sponsorowany przez NASA. Powstał dzięki inicjatywie pierwszej amerykańskiej astronautki - dr fizyki Sally Ride. Dzięki projektowi uczniowie z całego świata mogą wykonywać zdjęcia powierzchni Ziemi przy pomocy aparatu cyfrowego znajdującego się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ang. ISS), orbitującej 320 - 400 kilometrów nad powierzchnią naszej planety z prędkością ponad 28 000 kilometrów na godzinę.

Każdego roku odbywają się trzy lub cztery misje satelitarne, w których mogą uczestniczyć uczniowie z różnych krajów świata zainteresowani fotografowaniem i poznawaniem piękna naszej planety przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Uczestnicy projektu ARISS ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole oraz Szkoły Podstawowej w Brdowie wezmą udział w tegorocznej letniej misji EarthKAM 2020r. dzięki współpracy z Klubem Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”  działającym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole.

Najbliższa misja - a zarazem sesja fotografii satelitarnej - rozpocznie się już niebawem: trwać będzie od 14 do 17 lipca 2020r. Zatem zapraszamy chętnych uczniów do udziału w tej misji i do fascynującej przygody wykonania choćby kilku własnych zdjęć odsłaniających tajemnice naszego globu za pomocą aparatu fotograficznego umieszczonego na pokładzie  Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Źródło: SP Nr 2 w Kole

Zdjęcia pobrane ze strony:  www.earthkam.org
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe