tel. (63) 272-23-11  
bliskobaner
Miasto Koło
Środa, 27 września 2023   Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Ruszają działania BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Jak co roku policjanci na terenie całego powiatu w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, będą dbali o bezpieczeństwo przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży szkolnej.
 
Wzmożony ruch w rejonach szkół i przedszkoli oraz przemieszczające się grupy dzieci i młodzieży, to jednoznaczny przejaw końca wakacyjnego wypoczynku. Dla zapewnienia młodym ludziom bezpieczeństwa podczas drogi do szkół i przedszkoli oraz podczas powrotów do domów, kolscy policjanci wzorem lat ubiegłych będą prowadzili wzmożone działania.
 
1 września podczas inauguracji nowego roku szkolnego, w rejonach placówek dydaktycznych należy spodziewać się zwiększonej aktywności mundurowych. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań i miejsc parkowania pojazdów.
 
Jednak jeszcze przed tą data funkcjonariusze pojawią się w bezpośrednim sąsiedztwie szkół i przedszkoli, gdzie dokonają sprawdzeń usytuowania i właściwego funkcjonowania oznakowań dróg oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczajacych.
 
Działania nie ograniczą się jednak tylko do pierwszych dni roku szkolnego. W zależności od możliwości związanych ze stanem epidemii choroby COVID-19, przez cały rok szkolny prowadzone będą pogadanki i prelekcje. Kolscy mundurowi przygotowali szeroki wachlarz tematyczny do zaprezentowania podczas planowanych spotkań.
 
Przedszkolaki mogą liczyć na obecność mundurowych, którzy opowiedzą i zaprezentują im między innymi jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ulicach, jak rozpoznać niebezpieczną osobę i uniknąć z nią kontaktu oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
 
Dla młodzieży szkolnej przygotowano szereg prelekcji i pogadanek profilaktycznych. Obejmują one zakres odpowiedzialności karnej nieletnich, problematykę uzależnień oraz sytuacji, które zagrażają wejściem na drogę przestępstwa, tematykę właściwych relacji interpersonalnych w grupie, w szczególności w kontekście tzw. „hejtu”, zagrożeń czyhających w cyberprzestrzeni oraz sposobów wspierania osób słabszych przez grupę.
 
Przez cały okres trwania roku szkolnego policjanci będą podczas codziennych służb patrolowych, zwracać szczególną uwagę na okolice szkół. W ich zainteresowaniu będą przede wszystkim wybryki chuligańskie, zakłócanie porządku oraz posiadanie i używanie niedozwolonych środków – zwłaszcza narkotyków i tzw. „dopalaczy”.
 
Uwadze stróżów prawa nie umkną również osoby małoletnie, pozostające w porze nocnej bez opieki osób dorosłych oraz wszelkie sytuacje mogące naruszyć dobro młodych ludzi.
 
Źródło: KPP Koło
  • logotypMDKMuzeum Technik CeramicznychMiejski Ośrodek Sportu i RekreacjiLogoPiMBPlogoARR
  • logotypsprzetratwownictwawfosigw2016kampania_edukacyjnaWFOSiGW_osrodekwot
  • mopiprSpółdzielnia Mieszkaniowa w KoleTelewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej w KoleKALPSWielkopolski Regionalny Program Operacyjny
  • PO Kapitał LudzkiLokalna Organizacja Turystyczna "MARINA"Postaw na rodzinęZwiązek Miast PolskichNarodowe Siły Rezerwowe